دیدگاه یک نقاش ساختمان درباره نحوه استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون

رنگ صورتی مطمئن ترین رنگی است که می تواند احساسات مربوط به مهربانی، شفقت، حمایت و ایمان را تقویت کند.

خواص روانی مثبت این رنگ آرامش جسمی، پرورش، گرما، زنانگی، عشق، جنسیت و بقای گونه هاست.

خواص روانی منفیش هم مهار،احساس ترس، از دست دادن مردانگی و ضعف هست.

رنگ صورتی مطمئن ترین و مناسب ترین رنگی است که می تواند با انرژی خود، احساسات مربوط به مهربانی، شفقت، حمایت، یکرنگی، صراحت، عشق، اعتماد و ایمان به آنچه که لازم است را تقویت کند. رنگ صورتی بواسطه داشتن نیروی خاص غده تیموس را تحت تاثیر قرار داده و انسان را دارای روحیه بخشندگی و با عاطفه می سازد. در تداعی معانی و خاطرات نیز وجود این رنگ مفید واقع می گردد. به طور خلاصه رنگ صورتی در رفع کدورت، ناراحتی های عصبی، خشم، آرامش بسیار مفید بوده و حالت موثری دارد.

روانشناسی رنگ صورتی
•رنگ صورتی، در واقع همان رنگ قرمز کم رنگ است و معمولاً نشانگر عشق است.

•رنگ صورتی اثر آرام‌بخشی دارد. در ورزشگاه‌ها معمولاً رختکن تیم حریف را به رنگ صورتی نقاشی می‌کنند تا بازیکنان آن‌ها کم انرژی و منفعل شوند.

•با وجودی که اثر آرام بخشی رنگ صورتی مشخص شده است ولی پژوهشگران دریافته‌اند که این اثر تنها در خلال مواجهه اولیه به وجود می‌آید. مثلاً هنگامی که از این رنگ در زندان‌ها استفاده شد، زندانیان پس از عادت کردن به آن، حتی نا آرامتر از قبل شدند.
صورتی از ترکیبی از رنگ قرمز و سفید است. با وجود اینکه بیشتر ویژگی های قرمز را دارد اما پر از آرامش است. این رنگ صورتی از لحاظ جسمی تسکین دهنده است و آرامش بخش. صورتی باعث تخلیه روح و جسم میشود.

کجا از صورتی استفاده کنیم ؟

صورتی رنگی ایده ال برای حمام و سرویس های بهداشتی است.

برای ایجاد اتاقی کاملا دخترانه، صورتی مناسب اتاق خواب است.

به شرط رعایت ترکیب مناسب رنگ ها کنار هم، مناسب آشپزخانه است.

برای ایجاد آرامش بیشتر و کمی تفاوت در بعضی نقاط نشیمن و پذیرایی نیز به کار می رود.

اگر رنگ صورتی کنار سفید بنشیند، به عنوان رنگ تاکیدی در سطوح بزرگ تر استفاده می شود تا فضا را کاملا رومانتیک و لطیف جلوه دهد.

گاهی برای بوجود آوردن سبکی خاص، استفاده از رنگ صورتی کمکی موثر است. به عنوان مثال، بازی با رنگ صورتی می تواند حس کلبه ای ویلایی را القا کند و استفاده همزمان آن در کنار رنگ سبز نعنایی، حس تعادل و توازن بصری را بر فضا حاکم می کند.

ترکیب صورتی با زرد یا طلایی، احساس صمیمیت را در محیط بیشتر فضا را به کمی تجمل گرایی نزدیک می کند.

ترکیب صورتی با نارنجی به یکدست شدن محیط کمک می کند. به عنوان مثال، برای پارچه یکی از پرده های خانه از این دو رنگ استفاده کنید. خواهید دید که چه فضای زیبایی را ایجاد می کنید.

کنار هم قرار گرفتن صورتی و قهوه ای، تضادی مناسب در محیط برقرار می کند و فضایی کاملا مدرن را به وجود می آورد که حس منفی و خنثی قهوه ای را از بین می برد. رنگ صورتی در این فضا کاربردی بسیار هوشمندانه برای طراح دارد.

صورتی در دکوراسیون خانه های به سبک روستایی نیز یکی از رنگ های مکمل و دلفریب است که نبود آن، محیط را بی روح جلوه خواهد داد.

رنگ صورتی ترکیبی مدرن با مبلمان چوبی به وجود می آورد.

از رنگ صورتی به عنوان عنصری شگفت انگیز در دکوراسیون ساده فضاهای کوچک استفاده کنید. برای مثال، با استفاده از کمی رنگ صورتی بر یکی از دیوارهای ورودی خانه خود بدون تقبل وقت و هزینه بالا می توانید افزایش گیرایی و جذابیت را برای دکوراسیون فضا به ارمغان آورید.

انتخاب رنگ صورتی با طیف ارغوانی براق برای رنگ آمیزی و دکوراسیون اتاق خواب بسیار جذاب و اغواکننده است. به ویژه، این طیف صورتی برای خانه زوج های جوان بسیار توصیه می شود.

توصیه می کنیم که برای برجسته سازی هرچه بیشتر رنگ صورتی در دکوراسیون خانه خود، آن را همراه با رنگ های متالیک مانند نقره ای و طلایی قرار دهید.

استفاده از طیف های قوی رنگ صورتی در اتاق غذاخوری ایده ای بسیار زیباست. اگر تمایل دارید فضایی سرگرم کننده و شاد برای میهمانان خود خلق کنید، توصیه می کنیم که دیوارهای اتاق غذاخوری خود را به رنگ صورتی ملایم رزی بزنید. این کار موجب می شود که افراد در این فضا احساس شادمانی کنند.

رنگ صورتی می تواند بسیار انرژی زا و نشاط آور باشد، زیرا تماشای آن باعث ایجاد احساسات و شور در درون شما می شود و انرژی و شادی را برای شما فراهم می آورد.

رنگ صورتی یکی از رنگ های بسیار مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه نیز محسوب می شود. دیوارها، پرده یا کابینت های صورتی در آشپزخانه می تواند فضایی را برای شما خلق کند که هرگز از بودن در آن احساس خستگی نکنید.

نکته:

اگر در جایی احساس کردید که استفاده وسیع از رنگ صورتی جوابگو نیست، به جای حذف این رنگ، وسعت آن را دو برابر کنید. به طور مثال، می توانید آن را به اجزای مختلف تقسیم کنید. کوسن ها، پرده ها، آباژورها، گلدان و دیگر لوازم تزئینی به رنگ صورتی به کمک شما می آید تا با ترسی کمتر، این رنگ را به فضای خانه خود وارد کنید.

خاکستری و صورتی جیغ
خاکستری رنگی شیک برای اتاق خواب است. رنگی آرام و تا حدودی غمگین است. قرار گرفتن رنگ صورتی در کنار آن تا حدودی به اتاق هیجان میدهد

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید