بهترین کفپوش

کفپوش

در هر نوع ساختمان، بسته به نوع کاربری، سلیقه، نوع زمین و محل استفاده از کف (آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حیاط، اتاق و …) نوعی از کف مورد استفاده قرار می گیرد.

این کف در حقیقت به گونه ای انتخاب می شود که بتواند خواسته ها و نیازهایی که از آن محیط انتظار می رود را به نحو احسن برآورده سازد. به طور کلی می توان گفت برخی از مهم ترین عواملی که در انتخاب پوشش کف موثر هستند، عبارتند از:

  • مقاومت در برابر آتش سوزی و موارد شیمیایی
  • نوع زیرسازی
  • نمای مناسب
  • ایمنیو راحتی در حرکت (بدون سر خوردن)
  • سلیقه شخصی
  • هزینه ساخت و نگهداری

به عنوان اولین و شاید مهم ترین نکته باید این حقیقت را پذیرفت که هیچ پوشش کفی وجود ندارد که تمامی ویژگی ها و خواسته های مورد نظر را تامین نماید. با این حال بسته به شرایط می توان از برخی پوشش ها که به طور نسبی برطرف کننده خواسته های مورد نظر باشند، استفاده نمود.

در این نوشتار می کوشیم که حتی الامکان انواع پوشش های استفاده شده برای کف به همراه مزایا و معایب آن را برای شما عزیزان شرح دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید:

بهترین کفپوش حمام

بهترین نوع کفپوش را برای فضاهای خانه برشمردیم و با انواع کفپوش ها به صورت خیلی خیلی کلی آشنا شدیم. در این مقاله می خواهیم ایده هایی بسیار زیبا برای کفپوش حمام را برای شما شرح دهیم. پس با ما همراه باشید.

۱- کاشی فرش

کاشی فرش

نام کاشی فرش، برای بسیاری آشنا است. با این حال بسیاری هنوز کاشی فرش را به صورت دقیق نمی شناسند. کاشی فرش، در واقع همان فرش است که به صورت کاشی درآمده و قطعه قطعه نصب می شود. کاشی فرش مزایای بسیاری نسبت به کاشی دارد. به عنوان مثال، شست و شوی آن بسیار ساده بوده و به سادگی هرکسی می تواند خودش آن ها را نصب نماید. این کفپوش، می تواند به عنوان یکی از زیباترین کفپوش ها برای حمام مطرح شود. حتما تعجب خواهید کرد اگر بدانید که منظره بسیار زیبای زیر، توسط استفاده به جا و درست کاشی فرش ایجاد شده است:

کاشی فرش

کاشی فرش، در صورتی که به همراه ایده های طراحی دکوراسیون خانه، به صورت درست استفاده شود، می تواند نمای بسیار زیبایی را ایجاد نماید. برای اطلاعات بیش تر درباره کاشی فرش ها می توانید این مقاله را مطالعه نمایید.

۲- لمینت

لمینت

بر همه مسلم است که زیباترین و اشرافی ترین نوع کف، قطعا کف چوبی است. با توجه به استقبال فراوان از این نوع کف، اخیرا مدل های پارکت و لمینیت مختلفی در این زمینه طراحی و اجرا شده است. در همین راستا، یکی از زیباترین کف ها برای حمام کف لمینیت خواهد بود. البته این کف در برابر رطوبت فرسوده می شود و به همین دلیل، باید نوع عایق آن با محافظ پوشش نانو را از بازار تهیه نمایید که اندکی گران تر است. با این حال این هزینه، در برابر زیبایی فوق العاده حمام شما چیزی نخواهد بود.

۳- کفپوش وینیل

وینیل

وینیل یک ترکیب آلی است و امروزه کاربردهای فراوانی به عنوان کفپوش پیدا کرده است. علت گسترس این نوع کفپوش، این است که اولا بسیار زیبا بوده و ثانیا سبک و راحت می باشد. در خود ایران شرکت های مختلفی هستند که کفپوش وینیل را ارائه می کنند و می توانید از آن ها این کفپوش زیبا را تهیه نمایید.

۴- کاشی سرامیک با گرمایش از کف

سرامیک گرمایش از کف

یکی از بهترین، راحت ترین و زیباترین کفپوش ها برای استفاده در انواع حمام می باشد. جنس این کاشی ها به گونه ای است که اولا زیبایی فوق العاده ای داشته و ثانیا گرادیان حرارتی را به خوبی از خود عبور می دهند. به همین دلیل امروزه در ایران از این نوع کاشی بسیار زیاد استفاده می شود. البته نصب سیستم های گرمایشی امری مربوط به شما است و می توانید در صورت عدم نیاز از آن استفاده نکنید و تنها از زیبایی فوق العاده این نوع کاشی ها بهره جویید.

۵- طراحی خلاقانه سرامیک کف

سرامیک خلاقانه

انتخاب کف سرامیک، امروزه در ساختمان ها بسیار متداول است. در این نوع کف ها، می توان با کمی خلاقیت، بهترین و زیباترین چشم اندازها را به وجود آورد. برای این منظور باید سعی کنید که از متفاوت ترین سرامیک ها در بازار استفاده نمایید.

۶- استفاده از کف سنگی

کف سنگ حمام

ما با سال ها کار در امر کف سابی پله، از کف های سنگی ویژگی های فوق العاده ای را دیده ایم. تنها نوع کفی که از اوایل تاریخ بشریت تا کنون امتحان خود را بارها پس داده است، کف سنگی است. به علاوه سنگ فوق العاده مقاوم بوده و به سادگی آسیب نمی بیند. به علاوه سنگ، زیبایی خاص خود را دارا است و به همین جهت، حتی همین امروز هم از این نوع کف استفاده فراوانی می شود.

۷- کاشی سرامیک

کاشی سرامیک

بسیاری تا نام کاشی سرامیک را برای کف می شنوند، فوری می گویند: «نه! ما یک چیز کاملا متفاوت می خواهیم!» در اینجا باید به شما اظهار داریم که کاشی سرامیک، امروزه به قدری گسترده شده و مدل های گوناگونی پیدا کرده است که اگر بخواهید آن را بخرید، کاملا سردرگم خواهید شد. به دلیل همین تنوع بسیار گسترده، شما می توانید از میان هزاران مدل سرامیک مختلف، آیتم مورد علاقه خود را انتخاب نموده و زیبایی فوق العاده ای به کف حمام خود ببخشید.

۱- موزاییک

در مورد موزاییک باید دانست که در حقیقت موزاییک در تراکم و قالب زدن ملاتی شامل مصالح سنگی و سیمان به وجود می آید. موزاییک ها اغلب به شکل چهار گوش ساخته شده و در انواع شیاردار، سنگ دار، پلاکی و شسته تولید می گردند.

بهترین کفپوش بیمارستانی

کف ساختمان های بیمارستانی، از جمله مهم ترین کف هایی هستند که بایستی به صورت جدی مورد توجه متخصصین قرار گیرند. در حقیقت محیط درمانگاه و بیمارستان چندین ویژگی خاص دارد که این ویژگی ها سبب می شود که برای نوع کف، حتما تدابیری ویژه در نظر گرفته شود. از جمله این موارد، عبارتند از:

۱- حرکت بیمار

مهم ترین عاملی که بایستی در مورد کف ساختمان بیمارستانی مد نظر قرار گیرد، سهولت حرکت بیمار است. نباید این نکته بسیار مهم را از یاد برد که یک بیمار، توانایی راه رفتن همانند یک شخص عادی را نداشته و به همین جهت بایستی از استفاده از کفی که ممکن است شخص روی آن سر بخورد اجتناب شو.

۲- شلوغی بیمارستان

بیمارستان، مکانی عمومی و بسیار مهم است. مکانی عمومی و حساس که تعطیل کردن آن امکان پذیر نیست. به همین جهت به هیچ عنوان ممکن نیست که در مدت زمان خاصی، برای مرمت کف، بخشی از بیمارستان تعطیل گردد. یا مثلا برای انجام خدمات کفسابی، ساب زن در آن رفت و آمد نماید. در همین راستا بایستی مصالح به کار برده شده در کف از کیفیت مطلوب خود برخوردار باشند.

۳- توجه به خاصیت رادیواکتیو

برخی از تحقیقات، گواه بر این مدعا هستند که استفاده از سنگ هایی همچون سنگ گرانیت، به علت رادیواکتیو بودن در بیمارستان اصلا کار درستی نیست. چرا که می تواند ضررهای بسیاری را به همراه داشته باشد. این موارد نیز می بایست در انتخاب کف مناسب برای بیمارستان رعایت گردند.

۴- زیبایی

کف بیمارستان، می بایست چشم نواز و زیبا باشد. این امر سبب می شود که روحیه بیماران تا حد قابل توجهی تسکین یابد. در مواردی که بیمارستان متعلق به کودکان است، بهتر است که از تمام رنگ های شاد مختلف در کف بیمارستان استفاده شود.

تصاویر

در این بخش سعی کرده ایم که برترین ایده ها را به شکل تصاویر مختلف برای شما بیاوریم. با ما همراه باشید:

 

۲- سرامیک

سرامیک در حقیقت فرآورده ای متشکل از دانه های ظریف بلورین و متخلخل بوده و معمولا در حرارت های بالای ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد پخته می گردد. سرامیک در انواع لعاب دار و بدون لعاب تولید می شود.

۳- سنگ

در واقع سنگ از جمله مصالح ساختمانی طبیعی بوده که از کانی های مختلفی تشکیل شده است. سنگ یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی است که به اشکال گوناگون در اجزای مختلف ساختمان از کف سازی و پی سازی گرفته تا نماسازی و سنگ پله مورد استفاده قرار می گیرد. بر روی این نوع کف پس از مدتی سنگسابی اجرا می گردد.

۴- پارکت

پارکت یا فرش چوبی، نوعی کفپوش چوبی است که به جهت فرش کردن کف از آن استفاده می شود. این نوع کفپوش دارای خصوصیاتی از جمله مقاومت در برابر سایش و زیبایی های خاص بوده و به دلیل همین زیبایی خاص خود، طرفداران فراوانی دارد.

۵- کف پوش های بامبو

کف پوش های بامبو نیز در حقیقت نوعی از کفپوش چوبی هستند که از جنس نی بوده و از استحکام و زیبایی منحصر به فردی برخوردار می باشند. این نوع کفپوش ها در شرکت های خصوصی، فضاهای داخلی منازل مسکونی و … کاربرد دارند.

۶- کفپوش های PVC

از مهم ترین خصوصیات این نوع کفپوش می توان به ضد آب بودن آن و راحتی راه رفتن با پای برهنه روی آن اشاره نمود. هم چنین از این نوع کفپوش ها در آشپزخانه منازل مسکونی استفاده می گردد.

۷- لینولیوم

این نوع کفپوش، در حقیقت نوعی از کفپوش است که از چوب پنبه ساخته می شود. برای چسباندن لینولیوم معمولا از روغن برزک استفاده می گردد.

۸- گرانولیت

گرانولیت، مخلوطی اس ماسه و سیمان و نیز سنگریزه های گرانیتی است که پس از آماده کردن ملات، آن را روی کف ریخته و با استفاده از ماله صاف و صیقلی می نمایند.

۹- آرملات

آرملات محصولی است که از کانی های معدنی سخت و سرباره های صنعتی که طی مراحل دقیق و کنترل شده و بر اساس استانداردهای بین المللی تهیه می گردد

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید