تکنیک ها استفاده از رنگ در نقاشی منزل

نقاشی ساختمان، یکی از مهم ترین مواردی است که در دکوراسیون داخلی ساختمان بایستی به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد. در حقیقت نقاشی ساختمان، در صورتی که به همراه خلاقیت و ایده ی خوب و مناسب باشد، می تواند سبب ایجاد زیبایی فوق العاده و خیره کننده ساختمان گردد. در این نوشتار می کوشیم تا برخی ایده های خلاقانه و زیبا را برایتان یادآور شویم:

۱- نقاشی درب خارجی ساختمان به رنگی دیگر

یک ایده خلاقانه که مخصوصا در خانه های ویلایی استفاده می شود، نقاشی درب خارجی ساختمان به رنگی کاملا متمایز و متفاوت از رنگ ساختمان است. این ایده فوق العاده می تواند سبب جذابیت ساختمان و جلب توجه بسیاری از دوستان و میهمانان شما گردد.

۲- به کار بردن رنگ دلخواه

به کار بردن رنگ دلخواه

در نقاشی ساختمان نبایستی از به کار بردن رنگ دلخواه خود در خانه خجالت بکشید. اگر رنگ مورد علاقه شما صورتی است، می توانید این رنگ را برای دیوار خانه خود انتخاب نمایید.

۳- طراوت را به آشپزخانه ببرید

طراوت را به آشپزخانه ببرید

سعی کنید که در آشپزخانه تم کلی شما رنگ سبز باشد و با گذاشتن چند گل و گیاه در آن و نور خورشید، طراوت و سرزندگی را به آشپزخانه ببرید. این کار باعث می شود که شما هنگام صرف صبحانه در آشپزخانه انرژی مضاعف داشته باشید.

۴- استفاده از رنگ های مایل به قرمز در میز ناهارخوری

استفاده از رنگ های مایل به قرمز در میز ناهارخوری

رنگ قرمز و رنگ مایل به آن، از لحاظ روانشناسی اشتها را افزایش می دهند و به همین دلیل در فست فود ها و رستوران ها استفاده می شوند. سعی کنید که در تم کلی کنار میز ناهارخوری خود، به نحوی این گروه رنگ را بگنجانید.

۵- استفاده از رنگ های تیره در هال

استفاده از رنگ های تیره در هال

رنگ های تیره، حال و هوای دنج و دو نفره خود را دارند. مخصوصا شما در خانه های ویلایی می توانید با استفاده از این رنگ ها، محیطی فوق العاده زیبا را برای خانه خود ایجاد نمایید.

۶- استفاده از رنگ های روشن دل انگیز در اتاق خواب

استفاده از رنگ های روشن دل انگیز در اتاق خواب

رنگ های روشن، می تواند گزینه ای عالی برای اتاق خواب شما باشد. چرا که صبح با تابش اندکی نور خورشید، فضای خانه شما روشن شده و شما پس از بیدار شدن با منظره بسیار زیبا و دلپذیری مواجه خواهید شد.

۷- استفاده از تنوع رنگ در اتاق کودکان

استفاده از تنوع رنگ در اتاق کودکان

کودکان تنوع رنگ را بسیار دوست دارند. در حقیقت کودکان رنگ های شاد باعث شادی کودکان شده و علاوه بر آن از لحاظ روانشناسی برای کودکان مناسب است که در محیط هایی با انواع رنگ ها بزرگ شوند.

۸- استفاده از رنگ های تیره برای فضاهای کوچک

استفاده از رنگ های تیره برای فضاهای کوچک

در فضاهای کوچک و دنج، یکی از بهترین ایده ها ایجاد یک محیط خلوت است. یک کتابخانه، صندلی راحتی و کف و دیوار چوبی و مطالعه همراه با نوشیدن چای در سرمای زمستان یکی از بهترین صحنه هایی است که هرکسی می تواند در تنهایی خود از آن لذت ببرد

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید